Plicní klinika pořádá dva webináře – o spánkové hygieně a tuberkulóze
15. 3. 2021

Plicní klinika pořádá dva webináře – o spánkové hygieně a tuberkulóze

Dva významné dny si v březnu připomínají pneumologové po celém světě. Na pátek 19. března připadá Světový den spánku a na středu 24. března pak Světový den tuberkulózy. Na aktuální témata, která jsou spojená ať již se správnou spánkovou hygienou nebo nebezpečím TBC, chtějí při této příležitosti upozornit lékaři Kliniky plicních nemocí a tuberkulózy Fakultní nemocnice Olomouc. Pořádají proto pro veřejnost webináře, v jejichž programu dostanou slovo renomovaní odborníci.

Přečíst
Webinář o postCOVID syndromu sledovaly tisíce lidí. Video najdete na kanálu YouTube
27. 1. 2021

Více než tři a půl tisíce lidí zhlédlo webinář pro veřejnost, který uspořádala ve středu 27. ledna Kliniky plicních nemocí a tuberkulózy Fakultní nemocnice Olomouc. Důvod tak velkého zájmu je jednoduchý: pneumologové se věnovali onemocnění COVID-19 a především jeho následkům a možnostem jejich léčby. Kromě připravených prezentací lékaři odpovídali také na dotazy z publika.

Přečíst
Pacientce zbýval rok, lékaři ji vrátili zpět do života. Imunoterapie pomáhá „beznadějným“ případům
15. 12. 2020

„Zbývalo mi několik měsíců, možná rok, olomoučtí pneumologové mě vrátili do života,“ říká téměř na potkání čtyřiaosmdesátiletá Lucie Vítková. To, že má rakovinu plic s metastázami, se dozvěděla před rokem a osmi měsíci – lékaři jí po sérii testů nasadili okamžitě imunoonkologickou léčbu, ta jí perfektně zabrala a paní Lucie se cítí jako před nemocí.

Přečíst
Specializovanou poradnou pro pacienty, kteří prodělali onemocnění covid-19, prošlo ve FN Olomouc už přes 250 pacientů
14. 12. 2020

Již více než 250 pacientů prošlo od dubna letošního roku specializovanou poradnou, jež vznikla na Klinice plicních nemocí a tuberkulózy Fakultní nemocnice Olomouc a je určena lidem, kteří prodělali onemocnění COVID-19. V průběhu její pandemie se totiž ukázalo, že také po ústupu samotné nemoci je třeba pacienty i nadále sledovat ve specializovaných ambulancích.

Olomoucké památky svítily modře. Připomněly světový den plicní hypertenze
12. 5. 2020

Olomoucké památky svítily modře. Připomněly světový den plicní hypertenze

Také Fakultní nemocnice Olomouc se v úterý 5. května připojila ke Světovému dni plicní hypertenze, který v České republice pořádá Sdružení pacientů s plicní hypertenzí. Největší zdravotnické zařízení na střední Moravě si tak připomnělo tuto nevyléčitelnou chorobu, jíž jen v tuzemsku trpí desítky tisíc lidí, velké množství z nich ale svou diagnózu buď nezná, nebo se ji dozví pozdě.